Jak mieszka Katarzyna Dowbor?

Ostatnimi czasy dużą popularnością w telewizji cieszą się w programy remontowo-budowlane. Wśród nich wyróżnia się „Nasz nowy dom” prowadzony przez Katarzynę Dowbor. Polska dziennikarka wraz z architektami i ekipą budowlaną pomagają ludziom dokonać remontu, który jest im niezbędny do polepszenia ich życia. A jak swój dom urządziła Katarzyna Dowbor, która może pochwalić się długą listę wyremontowanych domów innych ludzi?

Jak mieszka Katarzyna Dowbor? Dzięki opublikowanemu wywiadowi w magazynie „Viva!” oraz na stronie viva.pl możemy się o tym przekonać.

Na wstępie warto zaznaczyć, że jest to siódmy dom dziennikarki, jednak ten uważa ona za idealny i nie planuje go zmieniać. Wynika to z tego, że Dowbor od samego początku była zachwycona willą położoną pod Warszawą. Ten 160-metrowy dom jest urządzony – jak wspomina sama prowadząca program „Nasz nowy dom” – całkowicie w jej stylu. Mimo harmonii i swoistego stylu, Katarzyna Dowbor wspomina, że uwielbia na nowo dekorować swój dom i robi to z ogromną pasją. W swoim wymarzonym miejscu mieszka z córką Marysią wraz z psami – Beniem i Pepem oraz kotem Jaggerem.


Dziennikarka uważa, że dom takiej wielkości jest odpowiedni dla rodziny. Na parterze znajduje się o ogromny salon połączony z kuchnią. A propos kuchni Dowbor wspomina, że meble kuchenne zostały po poprzedniej właścicielce, ponieważ tak jak ona była wysoka, przez co blat i szafki są na odpowiedniej wysokości. Ogromnymi drzwiami możemy przejść do gabinetu, w którym znajduje się kolekcja pamiątek rodzinnych, w tym obrazy i portrety przodków. Podobna sytuacja ma miejsce podczas wchodzenia na piętro, kiedy to na ścianach widzimy kolejne pamiątki – tym razem okładki czasopism, na których widnieje wizerunek Katarzyny Dowbor. Na górze znajdują się dwie sypialnie, po jednej dla każdej z domowniczek oraz łazienka. Ta ostatnia została podkreślona jako szczególnie podobająca się dziennikarce, przez to, że jest jasna i znajduje się w niej duży prysznic.


Nie można zapomnieć o cudownym ogrodzie otaczającym posiadłość. Katarzyna Dowbor sama mówi o nim jako pięknym, zadbanym, jednak szczególnie zaznacza fakt, że trzeba włożyć w niego dużo pracy. Na piękny widok, który zapewniają jej drzewa owocowe i kwiaty z jej działki, może spoglądać z pokaźnego tarasu.


Katarzyna Dowbor poświęciła wiele czasu na urządzenie domu, co widać w każdych szczegółach. W całym domu możemy odnaleźć liczne obrazy, poduszki, książki, antyki, które zapewniają niepowtarzalny klimat. Przez wszechobecną biel i motywy kwiatowe można by uznać, że dominuje tu styl prowansalski, ale liczne surowe i minimalistyczne elementy, sprawiają, że wkrada się tu także styl skandynawski. W połączeniu ze starymi zdjęciami oraz drewnianymi detalami dom dziennikarki zyskuje całkowicie unikatowy charakter.


Jak widać, Katarzyna Dowbor nie przeznaczyła wszystkich swoich projektów na domy innych – to właśnie swojemu poświęciła najwięcej czasu i zaangażowania, co jest widoczne gołym okiem.

Tagi:

Komentarze zamknięte.