Jak ożywić salon dzięki kolorowym dodatkom?

Zapewne zauważyliście, że ostatnio bardzo modnym trendem jest urządzanie salonu w monochromatycznych barwach. W nowoczesnych wnętrzach pokoje w bieli czy w szarościach są nawet wskazane. Niestety, często okazuje się, że chcąc być na topie, pozbawiamy nasz salon charakteru. Wnętrze jest smutne, bez wyrazu i sprawia, że nie czujemy się w nim zbyt dobrze. Jak ożywić salon i wprowadzić do domu trochę więcej energii?

Ozdoby na ścianie

Czasem nawet niewielki obrazek, ramka ze zdjęciem czy naklejka na ścianie potrafią odmienić wnętrze nie do poznania. Puste ściany dają naprawdę wielkie pole do popisu. Wystarczy wykorzystać ich potencjał. To przestrzeń, dzięki której możemy wyrazić nasze myśli, pokazać nasze hobby czy po prostu siebie. Warto na ścianę przenieść nasze ulubione cytaty, które motywują nas do działania. Oryginalnie wyglądają również różne drzewka czy dmuchawce. Wystarczy, że zamówimy odpowiednie kolorowe naklejki czy szablon do malowania. Na ścianie równie dobrze prezentują się szklane obrazy, np. piękne widoki z różnych zakątków świata, jak most Tower Bridge w Londynie czy stare uliczki we Włoszech. Oczywiście możemy wykorzystać również swoje fotografie. Jeśli patrząc na ścianę, chcemy przypominać sobie radosne chwile z naszego życia, warto umieścić tam zdjęcia z naszych wakacji.

Mocny akcent kolorystyczny

Za pomocą modnych, kolorowych dodatków możemy nie tylko nadać charakter całemu wnętrzu, ale także podkreślić jego styl. Czasami wystarczy tylko jeden dodatek z oryginalnym wzorem i w mocnym kolorze, by salon nabrał nowego wyglądu. Do salonu urządzonego w barwach bieli i szarości pasować będą dodatki zarówno w pastelowych kolorach, np. miętowe czy błękitne, jak i w barwach intensywnych, np. cytrynowa żółć, fiolet czy granat. Pamiętajmy jednak, by w kwestii dodatków zachować umiar. Niech to będzie jeden mocny akcent, a nie cała masa bibelotów w różnych kolorach. W przeciwnym razie we wnętrzu zapanuje chaos, który z estetyką nie ma nic wspólnego, a pomieszczenie będzie nas przytłaczać.

Co może być takim akcentem? Ozdobna ramka na zdjęcia, żółta, czerwona lub fioletowa lampka nocna czy nawet miętowy świecznik. Dobrym wyborem mogą być też dekoracyjne poduszki, które znajdziecie w ofercie marki Gala Collezione (http://www.galameble.com/dodatki-poduszki/). W nowoczesnych wnętrzach świetnie sprawdzą się poduszki z motywami geometrycznymi z serii Prisma, Gravity czy Magu Jet. Miłośnikom stylu boho na pewno przypadną do gustu poduszki z serii Lilly. A dla tych, którzy nie boją się mocnych akcentów kolorystycznych polecamy poduszkę Funda, Tuoni czy Doodle.
Niezależnie od tego, w jakim stylu chcecie urządzić salon, z pewnością uda Wam się znaleźć dodatki, którymi ożywicie przestrzeń. Właśnie dzięki takim małym, acz wyraźnym akcentom sprawicie, że salon będzie miejscem przytulnym, w którym zawsze będziecie chcieli przebywać.

Komentarze zamknięte.