Jak sprawić, by mieszkanie było bardziej przestronne?

Każdy marzy o swoim własnym kącie. Najlepiej wielkim i przestronnym apartamencie, w którym można by odpocząć od trudów życia oraz spędzić miło czas z rodziną i znajomymi. Niestety, w wielkich miastach największym problemem jest przestrzeń, a raczej jej brak. Pomijając już horrendalne ceny za każdy cenny metr kwadratowy. Jak zatem urządzić małe mieszkanie, by optycznie je powiększyć? Dzięki tym radą, nawet najmniejszą kawalerkę zamienisz w przytulne i zachęcające miejsce.

 


przestronne mieszkanie

 

Najważniejszy jest kolor

Każda kobieta wie, że ciemny kolor maskuje defekty, ukrywając je, a jasny powiększa. Tę zasadę warto stosować nie tylko w makijażu i ubiorze, ale i przy urządzaniu swojego M. Jasne ściany optycznie powiększą małe pomieszczenia. Warto zastosować też zasadę jednolitego malowania ścian i sufitu. Jasne pastelowe odcienie i beże są doskonałym zamiennikiem klasycznej bieli.

 

Jak najlepsze wykorzystanie przestrzeni

Nietrudno teraz o wielofunkcyjne meble. Stół z wysuwanym od spodu blatem? Biurko z ukrytym krzesłem w środku? Dlaczego nie! Producenci mebli prześcigają się, by uczynić nasze życie łatwiejszym i bardziej komfortowym. I nie trzeba już tylko ograniczać się do szwedzkiej prostoty. Warto pamiętać, że przy małych pomieszczeniach trzeba pamiętać o zasadzie im mniej, tym lepiej. Umeblowanie pokoju mniejszą ilością mebli jest doskonałym pomysłem dla ciasnych przestrzeni. Starannie dobrane szafy pomogą uporządkować małe mieszkania.

 

Okno na świat

Duże okna są jednym z najlepszych rozwiązań, by optycznie powiększyć pomieszczenie. Zapewniają nie tylko piękne widoki na panoramę miasta, ale też optycznie otwierają pomieszczenie. Jednak nie mamy możliwości wstawienia dodatkowych okien, by optycznie otworzyć pomieszczenie. Ciekawym i tanim rozwiązaniem będą lustra. Tafla odbijać będzie ściany i światło, co spowoduje wizualne powiększenie się mieszkania. Wracając do okien, należy pamiętać, że ciężkie, długie zasłony odbiorą nam optyczni trochę miejsca. Szerokie parapety doskonale przydadzą się do przechowywania drobnych rzeczy.

 

Światło, więcej światła

Ważnym elementem w małych mieszkaniach jest odpowiednie dobrane oświetlenie. Unikaj wielkich i ozdobnych żyrandoli. Lepszym, i tańszym, rozwiązaniem są lampki ledowe. Można je wmontować bezpośrednio w sufit czy ścianę. Brak żyrandolu równa się brakowi wycierania kurzu z misternie rzeźbionych ramion czy ozdobnych, szklanych elementów.

 

Powyższe wskazówki gwarantują optyczne powiększenie małych pomieszczeń. Warto pamiętać jednak, że najważniejsze jest, aby we własnym mieszkaniu czuć się komfortowo.

Tagi: ,

Komentarze zamknięte.