O czym musisz pamiętać, zanim wybierzesz nową sofę?

Choć kupowanie w Internecie jest coraz popularniejsze, nic nie zastąpi wizyty w salonie meblowym. W końcu to właśnie tutaj możemy zobaczyć, czy w rzeczywistości odcień sofy jest taki, jak na zdjęciach. To, czego nie da nam sklep internetowy, to także możliwość sprawdzenia, czy wybrany mebel jest rzeczywiście wygodny. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup nowej sofy, musimy odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań.

Do czego ma służyć sofa?

Niby banalne pytanie, ale jak wiadomo, dzisiejsze sofy nie służą jedynie do siedzenia, ale i do spania. Zanim więc zdecydujesz się na zakup, odpowiedz sobie na pytanie, czy ma być to sofa z funkcją spania i jeśli tak - jak często zamierzasz ją użytkować. Inaczej mówiąc - zastanów się, czy na sofie będziesz spać codziennie, czy może ma być ona rozkładana tylko na wypadek nocowania gości? Na tej podstawie wybierz taką linię produktów, która spełni Twoje potrzeby w tym zakresie. W przypadku, gdy sofa ma być przede wszystkim jedynie miejscem popołudniowego i wieczornego wypoczynku i oglądania telewizji, możesz postawić na model nierozkładany bądź wybrać inny mebel marki Gala Collezione, która oferuje także modele z funkcją spania do okazjonalnego wykorzystywania. Jeśli od czasu do czasu nocują u Ciebie goście, zastanów się. Jeśli zależy Ci na sofie, która w dzień będzie pełnić funkcję wypoczynkową, a w nocy - funkcję mebla do spania - zdecyduj się na przykład na sofy i narożniki marki Sweet Sit. Wszystko zależy od tego, jak często będziesz korzystać z funkcji spania i jak dużo miejsca potrzebujesz.

Jaki rodzaj obicia preferujesz?

Czasami kolor czy rodzaj obicia wybieramy tylko pod względem estetycznym. Bo np. skóra pięknie się prezentuje albo jasne obicia idealnie pasują do salonu. Musimy jednak pamiętać, że wybór tapicerki często będzie zależał od tego, czy np. mamy dzieci. Jeśli tak, jasne kolory czy skóra zdecydowanie odpadają. Wszak wiadomo, że dzieci lubią podjadać w różnych miejscach, a czekoladę czy dżem truskawkowy raczej trudno jest doprać. Producenci obecnie oferują wiele rodzajów obić, np. plamoodporne. Może warto o takich pomyśleć przy gromadce dzieci? Pamiętajmy też, że warto wybierać kolor mebli na zasadzie kontrastu. Jeśli więc ściany pomalowaliśmy na biało lub beżowo, lepiej postawić na ciemny kolor sofy.

Jak długo chcesz użytkować sofę?

Wymieniasz sofę co sezon? A może chcesz, żeby starczyła Ci na lata? Zwróć więc uwagę na materiały, z jakich został wykonany wymarzony mebel. Nie licz na to, że za grosze kupisz sofę, która wytrzyma kilka czy kilkanaście lat. Jeśli chcesz ją użytkować przez długi czas, musisz liczyć się z większym wydatkiem.

Co jest w cenie sofy?

Zanim zakupisz sofę, warto dopytać, za co właściwie płacisz. Czy transport do domu jest w już cenie, czy musisz za niego dodatkowo dopłacić? Wiele sklepów oferuje darmowy transport, jeśli kwota zakupu wynosi np. minimum 1000 zł. Czasem jednak okazuje się, że dowóz jest bezpłatny jedynie w określonej strefie. Pamiętaj również, by dowiedzieć się o cenę wniesienia sofy do salonu. Niestety nawet taka usługa czasami jest naliczana dodatkowo.

Pamiętajmy również o tym, by dokonać pomiaru sofy oraz dostępnego w salonie miejsca. Choć wydaje się, że to przecież oczywiste, często już po zakupieniu mebla okazuje się, że nie mieści nam się w drzwiach albo sofa przytłacza swym ogromem niewielki salon. Kupujcie przede wszystkim z głową!

Komentarze zamknięte.