Oryginalna aranżacja biura

Większość z nas spędza w pracy pół dnia, a niektórzy jeszcze więcej godzin. W XXI wieku biuro stało się naszym drugim domem oraz centrum zarządzania światem. Wykonujemy stamtąd dziesiątki telefonów, wysyłamy setki e-maili oraz poznajemy nowych ludzi.

 

oryginalna aranżacja biura

 

Aranżacja biura jest ogromnie ważna nie tylko dla osób, które na co dzień w nim pracują, ale także dla klientów czy interesantów, którzy odwiedzają miejsce naszej pracy. Istnieje kilka prostych zasad, o których należy pamiętać. Warto zdecydować się kolorystyczny motyw przewodni. Ściany powinny zostać pomalowane na neutralny kolor, który nie będzie ani rozpraszał ani drażnił pracowników i klientów. Aby przełamać monotonię można dodać inny akcent kolorystyczny bądź zabawić się fakturą. Jeśli w Twoim biurze są krokwie pod sufitem możesz je pomalować w jakimś charakterystycznym odcieniu (np. intensywnego burgundu czy pomarańczy), jeśli przestrzeń rozdzielają filary - warto je obłożyć kamiennymi płytami bądź zainstalować tam lustra. Nie obawiaj się łączyć tradycyjnej farby z płytami, boazerią, która ma inną fakturę czy kolor. O ile będziesz pamiętał o umiarze, wszystko będzie ze sobą współgrało.

 

Aranżacje biur to nie tylko kolor i faktura ścian,

ale także rozmieszczenie mebli i dodatków. Kluczowe znaczenie ma to, ilu pracowników biurowych zatrudniasz. Każdy z nich powinien mieć określoną przestrzeń i stanowisko pracy. Szerokie biurka i wygodne obrotowe fotele stanowią absolutne minimum wyposażenia. Jeśli Twoi pracownicy przetwarzają wiele danych, muszą zapamiętać szereg skomplikowanych schematów i wzorów, warto zamocować korkowe lub magnetyczne tablice, na których będą przyczepiać istotne informacje. Jeśli pomieszczenie posiada parapety - koniecznie ustaw na nich kwiaty, które nie są zbyt wymagające. Naukowcy udowodnili, że w miejscach, w których występują rośliny pracownicy są bardziej wydajni i szczęśliwy. Mały detal, a jednak w znacznym stopniu wpłynie na prace i samopoczucie załogi.

Tagi: ,

Komentarze zamknięte.