Pokój gościnny oczami gościa

Człowiek nie jest samotną wyspą - czy tego chcemy, czy nie, od najmłodszych lat żyjemy w otoczeniu innych ludzi. Im jesteśmy starsi, tym więcej relacji międzyludzkich nawiązujemy, zyskujemy dobrych kolegów i prawdziwych przyjaciół. Aż w końcu dochodzimy do etapu, w którym we własnym domu lub mieszkaniu zastanawiamy się, jak urządzić pokój gościnny? To ogromnie ważne pomieszczenie, gdyż stanowi swoistą wizytówkę gospodarza i odzwierciedla Jego stosunek do gości.

 


pokój gościnny oczami gościa

 

Musimy mieć świadomość, że pomieszczenie, które planujemy urządzić jest tak naprawdę nie dla nas, a dla osób, które się u nas zatrzymają, przyjaciół oraz rodziny. Kluczową kwestią jest to, jak pomalować pokój gościnny? Najlepiej wybrać neutralne barwy, takie jak beże i kolory piaskowe. Nie tylko optycznie powiększą pomieszczenie, ale też są akceptowalne i dobrze odbierane przez większą część społeczeństwa. Kolor ścian nada tonu całej reszcie, dlatego też warto wybrać się do supermarketu budowlanego lub hurtowni, zakupić kilka próbników i sprawdzić, czy dana farba dobrze wygląda na naszej ścianie. Co istotne, do neutralnych odcieni łatwo dobrać dodatki, które nadadzą wnętrzu odpowiedni charakter. Pamiętajmy, że meble do pokoju gościnnego powinny być wygodne, ale też łatwe w utrzymaniu. Warto zwrócić uwagę, iż powierzchnie chropowate, wszelkie kanty i wypustki gromadzą kurz. Stąd też optymalniej zdecydować się na proste formy, które łatwo będzie wyczyścić.

 

Wiele wariantów aranżacji pokoju gościnnego znajdziemy w internecie. Mnogość blogów lifestylowych, designerskich oraz wnętrzarskich oferuje nam gotowe pomysły. Najczęściej do gotowych projektów dołączone są ceny materiałów, mebli i dekoracji oraz adresy sklepów, w których możemy je nabyć. Również prasa kolorowa czy materiały branżowe mogą dostarczyć nam wielu informacji na temat wystroju pokoju gościnnego.

 

Jeśli dysponujesz sporym budżetem możesz skorzystać z usług profesjonalnego dekoratora wnętrz, który - zważywszy na wystrój reszty mieszkania czy domu - dopasuje styl pokoju gościnnego do pozostałych pomieszczeń. Być może masz duszę artysty?- wówczas część mebli do pokoju gościnnego możesz wykonać samodzielnie. Stoliki czy regały wykonane z palet są prawdziwym hitem!

 

Niezależnie od tego, czy skorzystasz z gotowych schematów i wzorów aranżacji pokoju gościnnego, czy też będziesz chciał stworzyć wystrój tego pomieszczenia od zera, według autorskiego pomysłu pamiętaj, że pokój gościnny powinien być przede wszystkim wygodny i funkcjonalny.

Komentarze zamknięte.