Puzzle – oryginalna dekoracja pokoju

Puzzle to świetna forma rozrywki dla każdego. Ich wielkość, wzory, ilość elementów oraz stopień trudności są dostosowane do możliwości i wieku ich miłośników. Ćwiczą spostrzegawczość, cierpliwość.
Mogą też być ozdobą naszego domu- oryginalną dekoracją salonu, sypialni czy dziecięcego pokoju.

Jak powiesić puzzle na ścianie?

Nie jest to w prawdzie najprostsze zadanie, jednak przy odrobinie cierpliwości i skupienia da się je wykonać.

Co będziemy potrzebować?

  • puzzle (kupione na przykład w internetowym sklepie z puzzlami http://www.puzzle-sklep.pl/)
  • klej do puzzli lub modelarski oraz pędzelek bądź cokolwiek, czym będzie można go rozprowadzić;
  • twardy, nie gnący się i nie łamiący materiał, na który przykleimy puzzle;
  • antyrama dostosowana do wielkości obrazu.

Od czego należy zacząć?

Oczywiście od ułożenia puzzli. Najlepiej, gdy ułożymy je na brystolu. Potem należy je skleić. Są dwa sposoby:

  1. Na ułożonych puzzlach kładziemy sztywny materiał i odwracamy tak, by ich tył wysmarować klejem, a potem przykleić do niego brystol.
  2. Nie odwracając puzzli rozprowadzamy po nich klej, który po wyschnięciu zrobi się przezroczysty. Potem możemy przykleić obraz do płyty lub sklejki i oprawić w ramę, a całość powiesić na ścianie w pokoju naszych pociech, salonie, czy sypialni.

Panele i puzzle ścienne

Nie tylko tradycyjne układanki mogą stanowić dekorację. Na rynku pojawiło się wiele nowości.

Panele

Idealne do dziecięcego pokoju. Zrobione z gipsu z domieszką włókna szklanego są trwałe i wytrzymałe. Są też ekologiczne, niepalne, bez związków lotnych i toksyn, a więc całkowicie bezpieczne dla najmłodszych domowników. Panele trójwymiarowe można dowolnie pomalować, czy to na jednolity kolor, czy też odwzorowując ulubioną postać z bajki. Istnieją też panele piankowe, które sprawdza się do wygłuszenia pomieszczenia (gdy np. mamy w domu zapalonego dj’a lub gitarzystę)jednocześnie będące jego dekoracją. Są w różnych kształtach i kolorach.

Puzzle ścienne

Tak jak do niedawna naklejki ścienne, tak teraz puzzle mogą ozdobić w ciekawy sposób nasze wnętrza. Możemy wybrać konkretny motyw (motyw, jeleń, drzewo) lub serię elementów, na którą składają się różne kształty (trójkąty, koła, kwadraty itp.), które możemy układać w dowolne wzory według własnego uznania. Świetnie nadadzą się do salonu, gabinetu lub sypialni. Najlepiej, gdy są w jednolitym kolorze – wtedy unikniemy pstrokatego i kiczowatego efektu. Chyba, że o taki nam chodzi.

Tradycyjne puzzle oprawione w ramę bądź panele lub puzzle ścienne to dobra alternatywa dla obrazów lub plakatów. Są estetyczne, oryginalne i po prostu ładne. Na pewno zadowolą niejednego wymagającego domownika.

Komentarze zamknięte.