Ściana inna niż wszystkie

Wakacje to okres urlopowy i…remontowy! Wiele osób wykorzystuje ten czas na generalny remont mieszkania, malowanie ścian bądź zmianę wystroju choćby jednego pomieszczenia. Przyczyny remontu są różne: od wrażeń estetycznych, przez chęć podążania za modowymi inspiracjami, aż po konieczność. Niektórzy wychodzą z założenia, że remont mieszkania jest złem koniecznym i wykonują go, gdy już naprawdę muszą. Natomiast inni, dla własnego komfortu i dobrego samopoczucia, odświeżają wnętrza co jakiś czas. Jak wyglądają statystyki?

 

ściana inna niż wszystkie

 

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Główny Urząd Statystyczny, wśród wszystkich mieszkań poddanych remontom związanym z podwyższeniem ich standardu najwyższy udział stanowiły mieszkania w budynkach objętych wspólnotami mieszkaniowymi - 64% i stanowiące własność spółdzielni mieszkaniowych - ok. 25%. Najmniej stanowiły mieszkania pozostające w zasobie innych podmiotów (w ok. 0,01% mieszkań), towarzystw budownictwa społecznego (w 0,1% mieszkań) i zakładów pracy (w 0,5% mieszkań). Wynika z tego, iż polskie społeczeństwo nie obawia się remontu mieszkania. Głównym motywem jest chęć podniesienia jego standardu, co wpływa nie tylko na samopoczucie osób, które w nim mieszkają, ale także m.in. na cenę rynkową nieruchomości w razie chęci jej sprzedaży.

 

Gdy już zdecydujecie się na remont warto zaplanować, ile chcecie wydać oraz co zamierzacie zmienić. Jeśli z różnych przyczyn nie stać was na wymianę mebli, a mimo wszystko czujecie, że potrzebujecie zmiany - spójrzcie na ściany! W internecie, prasie codziennej, a nawet programach telewizyjnych znajdziecie wiele inspiracji malowania ścian. Rynek jest naprawdę ogromny! Możecie zdecydować się na farby winylowe, akrylowe, lateksowe bądź też akrylowo - lateksowe. Należy pamiętać, iż rodzaj farby będzie uwarunkowany tym, które pomieszczenie chcemy przemalować. Remontując kuchnię warto wziąć pod uwagę farby zmywalne, odporne na szorowanie, gdyż przy stole łatwo o wypadek. W przypadku malowania ścian w salonie czy sypialni można pokusić się o farby strukturalne. Dzięki specjalnym właściwościom można uzyskać wzór na powierzchni ściany, który będzie stwarzał wrażenie trójwymiarowości. Połączenie wzoru i koloru sprawi, że wasza ściana będzie inna niż wszystkie!

 

Jeśli nie jesteście zwolennikami farb, pozostają inne sposoby. W hipermarketach budowlanych, prywatnych sklepach czy hurtowniach dostępne są tapety oraz panele ścienne. Istnieje wiele rodzajów tapet, w tym: winylowe, papierowe, tekstylne, flizelinowe, korkowe, papierowe…wybór jest naprawdę ogromny! Tak jak w przypadku farb, właściwości poszczególnych rodzajów tapet związane są z przeznaczeniem pomieszczenia, którego ściany mają pokrywać. Sprzedawca powinien przedstawić Wam właściwości poszczególnych tapet i doradzić, do którego pomieszczenia będą najlepsze. Jeśli sama myśl o tapetowaniu, klejeniu Was przeraża - pozostają panele. Panele ścienne z tworzyw sztucznych czy materiałów drewnopochodnych są lekkie, w przystępnej cenie, a przede wszystkim są łatwe w montażu. Każdy, kto nie boi się prac remontowych i chciałby się poczuć jak bohater swojego mieszkania śmiało może się z nimi zmierzyć. Wybór możliwych odcieni i wzorów jest naprawdę imponujący!

 

Reasumując, jeśli czujesz potrzebę remontu mieszkania, nie namyślaj się długo… działaj! Zmiana koloru czy faktury ściany stanowi niewielki koszt, a efekt może być oszałamiający. Twoje mieszkanie zyska nową szatę, styl i stanie się miejscem, do którego będziesz chciał wracać po długim dniu.

Tagi: ,

Komentarze zamknięte.