Stylowe fotele do biura cieszą oko

Coraz więcej czasu spędzamy w pracy, dlatego też coraz częściej decydujemy się na aranżowanie wnętrza biura tak, by chociaż trochę przypominał nam dom. Stawiamy na biurku zdjęcia naszych bliskich, personalizujemy komputer, wszystko dla naszego komfortu. Aby zapewnić sobie w miejscu pracy maksimum wygody, musimy pamiętać o wygodnym fotelu do biura.

fotele do biura

Fotele do biura

Urządzając swoje mieszkanie starannie dobieramy wszystkie meble. Przy wyborze komód, szaf i stolików kierujemy się przede wszystkim panującą obecnie modą i swoim gustem. Zazwyczaj też tym samym, wizualnym wyznacznikiem, kierujemy się przy wyborze foteli i kanap. Zarówno tych domowych, jak i biurowych. W obecnych czasach dominuje siedzący tryb życia. Prawie codziennie spędzamy osiem godzin dziennie przed komputerem i później wracamy do domu, by znów zasiąść na kanapie. Obecnie na rynku dostępnych jest mnóstwo rodzajów foteli i siedzisk. Są dostępne fotele obrotowe, kubełkowe, eleganckie skórzane i ekskluzywne z tworzyw. Przy wyborze siedziska do biura warto zwrócić uwagę na to, by było ono jak najbardziej praktyczne. Czy siedzisko fotela jest dynamiczne, czyli czy łatwo dostosowuje się do zmiany pozycji? Konstrukcja musi zapewniać swobodny ruch ramion. A oparcie powinno być regulowane zarówno jeżeli chodzi o kąt nachylenia, ale również o wysokość. Obrotowe fotele świetnie sprawdzą się w przypadku osób, które muszą “wędrować” po biurze. Przesuwanie się na siedzisku zaoszczędzi mnóstwo czasu.

Stylowe fotele do biura

Dla osób spędzających długie godziny przed komputerem odpowiedni będzie kubełkowy, sportowy fotel. Jest on wyższy, zapewnia oparcie pod głowę. Zbudowany jest z segmentów dających podparcie całemu kręgosłupowi. Posiada uwypuklone części-poduszki w odcinku szyjnym i lędźwiowym, co zapewnia odpowiednie ułożenie ciała. Siedzisko kuełkowe jest niezwykle wygodnym fotelem. Umożliwia regulację podparć pod ręce i wysokości fotela oraz odchylenie podparcia dla pleców. Zazwyczaj utrzymane są w eleganckiej aranżacji, dzięki czemu z pewnością dopasują się wizualnie do każdego biura. Te ekskluzywne fotele wybierane są często przez fanów gier, którzy spędzają długi czas przed komputerem.

Dla bardziej wymagających osób doskonałym pomysłem są wersje wykonane ze skóry. Może być zarówno naturalna, jak i ekologiczna. Skórzany fotel zawsze wygląda elegancko w biurze. Siedziska te cechuje trwałość. Dobrze zakonserwowana skóra posłuży na całe lata. Skórzane fotele najczęściej wybierane są przez kierowników i prezesów, dodają wizualnego profesjonalizmu. Kojarzą się z luksusem i niewymuszonym wytwornością. Dobry skórzany fotel zapewnia wygodę, dobre ułożenie kręgosłupa i elegancki wygląd.

Przed wyborem idealnego siedziska do biurka, warto przetestować kilka wersji i wybrać najbardziej nam odpowiadającą. Fotel musi być ergonomiczny i dopasowany do poszczególnej osoby.

Tagi: ,

Komentarze zamknięte.