Szalone pomysły na tapety do salonu

Sercem każdego mieszkania jest przytulny i stylowy salon. Doskonałym pomysłem by nadać ciekawy charakter temu pomieszczeniu jest położenie nowoczesnych tapet. Poza funkcją zdobniczą, mają one również wiele interesujących zastosowań. Umożliwiają rozjaśnienie ścian, stanowią idealne tło dla mebli, podkreślając ich estetykę, lub kontrastują z innymi kolorami w salonie, tworząc odważne zestawienie barw. Niestandardowym rozwiązaniem jest również wykorzystanie fragmentów tapet np. na wewnętrznym oparciu regałów, aby stworzyć scenerię dla książek czy innych drobiazgów.

 


tapeta do salonyu

 

Oryginalne tapety to te, które wpływają na wygląd przestrzeni w zależności od ich wzorów. Jeśli zdecydujesz się na szerokie paski o żywych tonach to wprowadzisz do swojego salonu śmiały i nieszablonowy trend. A może pragniesz cofnąć się w czasie? W takim razie udekoruj pomieszczenie w stylu retro i nadaj miejscu nową energię! Tuż koło kominka umieść błyszczącą tkaninę z wzorem vintage. Ta ociepli klimat nie mniej niż tlący się ogień.

 

Modne tapety do salonu to między innymi te, imitujące cegły. Stanowią one wygodne rozwiązanie dla osób, które nie chcą pozbywać się tynku. Co więcej nagie ściany tworzą industrialne tło dla nowoczesnych mebli, nadając tym samym niezwykłego wyrafinowania całości.

 

Kwiatowy wzór nie musi już kojarzyć się z nudą. Najnowocześniejsze motywy łączą w sobie elementy fauny i flory. W tak zwanych “pokojach ogrodowych” najlepiej wyglądają zielone tkaniny – przy wyborze warto zwrócić uwagę na modne ostatnio tapety z elementami malarskimi. Kompozycję ścian, pokrytych tymi, o wzorze roślinnym i zwierzęcym w modnym odcieniu starej oliwki, idealnie dopełnią poduszki z nadrukowanymi liśćmi.

 

Na jednej ze ścian salonu warto umieścić leśną kompozycję przedstawiającą drzewa. Wprowadzi to efekt kontrolowanego chaosu. Taki zabieg optycznie podwyższy sufit, dzięki linearnemu charakterowi wzoru tapety (linia drzew ciągnie się pionowo).

 

Nie byłoby też złym rozwiązaniem zastosować tropikalny styl, gdzie tło stanowić będą palmy. Dzięki niemu poczujesz w domu wakacyjny, słoneczny klimat o każdej porze roku. A jeśli chodzi o oryginalne tapety ze zwierzętami, bynajmniej nie są one zarezerwowane jedynie dla pokojów dziecięcych – potrafią one nadać charakter też salonowi. Jeżeli jest to Twoja pierwsza przygoda z tego typu wzorem, na początek zdecyduj się na delikatnie zarysowane motyle lub ptaki. Odważniejsi mogą pomyśleć nad designerskim projektem z flamingami, zebrami lub psami. Ciekawą ideą są także kolorowe kwiaty i zwierzęta zaprojektowane w taki sposób, aby przypominały tradycyjne hafty. Niech Was to jednak nie zwiedzie. Ten nowoczesny wzór w zestawieniu z pozornie niepasującymi do siebie meblami i akcesoriami na pewno stworzy piękny efekt.

Jak można zauważyć, wśród nowoczesnych tapet do salonu każdy znajdzie coś dla siebie. Nie należy więc obawiać się większych czy mniejszych zmian w salonie, gdyż to właśnie w nim spędzamy najwięcej czasu. Pozwólmy sobie zatem od czasu do czasu odmienić klimat tego pomieszczenia.

Komentarze zamknięte.